جهاد و مبارزه‌ جانانه‌ و غریبانه‌ ملت‌ ایران‌ در طول‌ هشت‌ سال‌ دفاع‌ مقدس‌ با دشمنی‌ ك
«بسم الله الرحمن الرحیم»

بیانات در دیدار مردم مریوان 88/02/26

منطقه‏ ى مریوان – این شهر و این مردم و این مناظر و این مناطق حساس – براى من یكى از خاطره‏ انگیزترین مناطق كردستان و غرب كشور است. خداوند متعال را سپاسگزارم كه بار دیگر توفیق پیدا كردم به این سرزمین سرشار از شكوه دلاورى و زیبائى طبیعى و مالامال از احساس محبت و وفادارى كه در گذشته هم من اینها را در این منطقه تجربه كرده‏ام، بار دیگر سفر كنم.

بیانات در اجتماع مردم دشت آزادگان، سوسنگرد، بستان، حمیدیه و هویزه و كاروانهاى راهیان نور، در منطقه ى دهلاویه 05/ 01/ 85
لحمدللَّه ربّ العالمین والصّلاة والسّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى القاسم محمّد و على اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین سیّما بقیةاللَّه فى الأرضین.
براى من مایه ى افتخار و سربلندى است كه در این نقطه، در جمع شما راهیان نور و مجموعه ى عشاق دل باخته ى یاد شهیدان حضور داشته باشم. به همه ى برادران و خواهران عزیزى كه در این منطقه سكونت دارند و همین طور به شما برادران و خواهران عزیزى كه از نقاط مختلف كشور براى تكریم شهیدان به این نقطه آمده اید، سلام عرض مى كنم.
اگر این شهیدان عزیز نمى بودند و چنانچه این مردم مؤمن در این منطقه، سدِ راه دشمن نمى شدند، سرنوشت ایران عزیز و اسلامى چیز دیگرى مى شد. امروز و فردا و فرداها این ملت و این كشور، مرهون فداكارى شهیدان عزیزى است كه این منطقه ى عظیم را با جسم و جان خود محافظت كردند، استقلال كشور را حفظ كردند و عزت این ملت را حفظ كردند.

بیانات در جمع راهیان نور و قشرهاى مختلف مردم اندیمشك در پادگان دوكوهه
اجتماع عظیمى كه در این نقطه برجسته تاریخى تشكیل شده است ، نشانه بزرگى از قدرشناسى ملت ایران است . از اطراف كشور مردان ، زنان ، پیران و جوانان كه به این نقطه و دیگر نقاطى كه در تاریخِ جنگ تحمیلى ، نقاط برجسته و فراموش نشدنى بوده اند، شتافته اند و در حقیقت ، یاد آن جوانان ، رزمندگان ، دلاوران و مؤمنانى را كه كشور و تاریخ و ملت ما همواره مدیون آنهاست ، گرامى داشته اند. البته لازم است با قلب و زبان از مردم عزیزى كه امروز از شهرهاى دزفول ، اندیمشك و شوش در این جلسه بزرگ شركت كرده اند و همچنین از بقیه هم میهنان ایرانى ما كه از سرتاسر نقاط كشور به این جا آمده اند، سپاسگزارى كنم .

بیانات در دیدار با مردم در شلمچه
امروز شركت من در مجموعه‌ی زایران خاك خونین شلمچه، برای بزرگداشت یاد و نام شهیدان عزیز و مردان بزرگی است كه با خون خود، با جهاد و همت خود، با عزم و اراده‌ی خود، نام شلمچه و خرمشهر و خوزستان و ایران را در تاریخ، بلند كردند.
ملت ایران در دورة معاصر، هر چه عظمت و عزت در دنیا دارد، به بركت خون رزمندگانی است كه در این سرزمین‌های خونین، حضور پیدا كردند و جان خود، سلامت و جوانی خود را برای اسلام، برای ملت و میهن‌شان در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم كردند. ایران، امروز هر چه دارد و در آینده هر چه بدست بیاورد، به بركت خون این شهیدان است. اگر این شهدایی كه شلمچه، یادگار آنها و این بیابان‌های خونین، حامل نشانه‌های آنهاست، نبودند، امروز در این كشور، از استقلال ملی، از شرف ملت، از اسلام و از هیچ چیز ایرانی، نشان برجسته‌یی نبود؛ اینها در مقابل دشمن مهاجمی كه بدون كمترین ملاحظه‌یی به مرزهای جغرافیایی و مرزهای ملی و مرزهای اعتقادی حمله كرده بود، ایستادند.

http://www.sahebzaman.org/images/stories/agha-emam/aqa-rahian.jpg

بیانات در دیدار جمعى از رزمندگان، ایثارگران و فرماندهان دوران دفاع مقدس‏
جلسه‏ى بسیار شیرین و اثرگذار و پُراهمیتى است. كلمه كلمه‏ى این خاطرات براى تاریخ ما و سرگذشت پُرفراز و نشیبِ این ملت بزرگ، جزو جذابترین بخشها به حساب مى‏آید. خیلى استفاده كردیم؛ خیلى لذت بردیم. از همه‏ى عزیزانى كه خاطرات خودشان را بیان كردند و همچنین از كسانى كه این مراسم و جلسه‏ى امروز را تدارك دیدند و مدیریت كردند، و از همه‏ى شما عزیزانى كه یادگاران پُرشكوهترین روزهاى تاریخ اخیرِ این كشورید و در اینجا حضور دارید، صمیمانه تشكر میكنیم.
دو مقوله را از هم جدا كنید؛ هر كدام از اینها حرف و گفت فراوانى مى‏طلبد. یك مقوله، مقوله‏ى مربوط به مسئله‏ى دفاع مقدس است؛ این دفاع مقدس و دوران هشت‏ساله، مثل جنگهاى معمولى و بقیه‏ى جنگهاى دنیا نیست؛ بلكه خصوصیاتى دارد.

بیانات در دوكوهه
اجتماع عظیمى كه در این نقطه برجسته تاریخى تشكیل شده است ، نشانه بزرگى از قدرشناسى ملت ایران است . از اطراف كشور مردان ، زنان ، پیران و جوانان كه به این نقطه و دیگر نقاطى كه در تاریخِ جنگ تحمیلى ، نقاط برجسته و فراموش نشدنى بوده اند، شتافته اند و در حقیقت ، یاد آن جوانان ، رزمندگان ، دلاوران و مؤمنانى را كه كشور و تاریخ و ملت ما همواره مدیون آنهاست ، گرامى داشته اند.
هم زمان و هم مكان بسیار حساس است . زمان ، یادآور نهضت عظیم و فراموش نشدنى حسین بن على (علیه السّلام ) است. مكان هم پادگان دوكوهه است كه عاشوراییانِ زمان ما، جوانان از جان گذشته و دلاور ما، در طى سالهاى متمادىِ دفاع مقدس ، در همین جا اجتماع كردند؛ در همین حال و هوا، عزم و تصمیم مردانه و مؤمنانه خود را بر دفاع از این كشور به مرحله عمل درآوردند. این پادگان و سرزمین شاهد فداكاریها، اخلاصها، ایمانها و روحیه هاى مالامال از امواج صفا و طراوتى است كه از جوانان مؤمن بسیجى و فداكار بروز كرده است .

شلمچه- 08/01/78
من این سرزمین را یك سرزمین مقدس می دانم. اینجا نقطه ای است كه ملائكه الهی كه شاهد فداكاری مخلصانه این شهدای عزیز بودند ، به اینجا تبرك می جویند. اینجا متعلق به هر كسی است كه دلش برای اسلام و برای قران می تپد. اینجا متعلق به همه ملت ایران است .
این مساله كاروان راهیان نور حافظ افتخارات و نقطه عطف سربلندی و عزت ملت است.
این سرزمین نور ، محل تلاقی زمین و آسمان و معراج شهیدانی است كه از اوج انسانیت تا ملكوت اعلای الهی پر كشیدند.

بیانات 25/4/71
– فعالیتی كه شما دوستان عزیز و برادران و خواهران در زمینه هدایت و تشكیل كاروان های راهیان نور و خدمات به آنها و دوش گرفتن این كار بزرگ انجام می دهید، حقاً در خور ستایش و تمجید و تشكر است …
– این مساله( كاروانهای راهیان نور) حائز عناصر سازنده واقعی است و در این جمله خلاصه می شود كه بگوییم حفظ افتخارات و نقطه های سربلند و عزت یك ملت است، این چیز خیلی مهمی است .
– حفظ آثار جنگ در بعضی از شهر ها و مناطق جنگی در شمار وظایف مهم كنونی است.

بیانات 23/6/86
برای من مایه افتخار و سربلندی است كه در این منطقه ، در جمع شما راهیان نور و مجموعه عشاق دل باخته یاد شهیدان حضور داشته باشم.

شاید بسیاری از شما جوانان عزیز ، دوران دفاع مقدس را درك نكردید. در آن دوران نتوانستید ، نبودبد كه بیایید وسط آن میدان، اولا باید با اوضاع داوطلبان و جوانان مومن آن روز همه آشنا شوند ، مخصوص شما نیست.

من به جوانان امروز ، بخصوص جوانان موكدا توصیه می كنم ، كتابهایی را كه شرح و گزارش گوشه ای از جنگ 8 ساله است قدر بدانند و آنها را بخوانند ، زیرا حقایق زیادی در آن كتابها بازگو شده