مولف : احمد نباتی
مقدمه ی کتاب: بی­ گمان تشبیه نماز به عمود خیمه­ ی دین، عالی ­ترین تعریف از این عبادت باشکوه و بهترین تعبیر در میزان­سنجی آن با سایر اعمال است. به راستی چه چیز باشکوه­ تر از گفت­ و گوی رو در رو با پادشاه عالم هستی­ و ابراز نیاز به درگاه اوست؟!

نماز، مرحمی بر زخم­ های روح مجروح از ضربه ­های دنیا و دنیاپرستان، آرام جان خوبان و خداپرستان، نوازش دست خدای رؤوف بر سر انسان، و نزدبان صعود به قلّه­ های انسانیت است.

نماز وسیله­ ی برقراری ارتباط با خدای سبحان و عامل بازدارنده­ ی انسان از کج راهه ­های عصیان است.

با نماز است که می ­شود از دام مشکلات اخلاقی و رفتاری نجات پیدا کرد، و ارتباطی عاشقانه با خدای خود برقرار نمود.

کتاب حاضر­ در صدد است تا با استعانت از آیات نورانی قرآن کریم، و روایات نجات­بخش معصومین (علیهم­ السلام)، راه­کارهایی جهت تشویق جوانان عزیز به اقامه­ ی نماز ارائه داده، و مشوّقی برای آن­ ها در این مسیر نورانی باشد.

در این کتاب پس از تبیین میزان اهمیّت نماز در زندگی، پاسخگوی برخی از شبهات جوانان عزیز در امر نماز بوده، و عوامل مهمّی که می ­تواند زمینه­ی دوری آن­ ها از نماز و عبادت را فراهم ­سازد، مورد بررسی قرار خواهیم داد. این کتاب علاوه بر آن که در پیوند جوان با نماز راه­ گشای خوبی است، می­ تواند به عنوان متن آموزشی جهت مربیان عزیز و دلسوز هم مورد استفاده قرار گیرد.

نگارش کتاب «پیوند جوان با نماز»، در شب شهادت امام علی بن موسی الرضا (علیه ­السلام) به اتمام رسید. امید که با عنایت آن امام رؤوف، همه­ی جوانان ایران اسلامی مزیّن به زینت نماز و ملبّس به لباس بندگی شده و بتوانند با رهایی پیروزمندانه از دام­ های بندگی شیطان، خود را در جرگه­ ی بندگان مخلص خداوند ببینند. انشاء الله.

جهت تعظیم و ترویج شعائر دینی، چاپ کتاب برای علاقمندان به فعالیت های فرهنگی آزاد است.

جهت دریافت فایل pdf کلیک نمایید