شیطنت
معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: بازدارندگی جمهوری اسلامی امروز به جایی رسیده است که حتی گزینه نظامی که آمریکا مطرح می کند , به حول و قوه الهی روی میزهایشان خاک خواهد خورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صالحین؛ سرهنگ جلیل وحیدی، معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی ظهر امروز چهارشنبه، نهم بهمن در نشست خبری کمیته نیروهای مسلح و بسیج گفت: با انقلاب اسلامی وابستگی های کشور به استقلال، ذلّت به عزت و تسلم ناپذیری و عقب ماندگی ها به توسعه و پیشرفت تبدیل شد.

شیطنت ها، تحریم ها و موانع دشمن تاثیری در روند انقلاب ندارد

وی ادامه داد: بازدارندگی جمهوری اسلامی امروز به جایی رسیده است که حتی گزینه نظامی که آمریکا مطرح می کند، به حول و قوه الهی روی میزهایشان خاک خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت مدیریت دو کمیته بسیج و نیروهای مسلح ستاد دهه فجر استان بر عهده سپاه شهدای استان قرار دارد، از اجرای 75 عنوان برنامه فرهنگی و دینی بامحوریت تبیین دستاوردهای انقلاب همزمان با دهه فجر خبر داد.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی در تشریح برنامه های گرامیداشت دهه فجر افزود: از این تعداد برنامه اجرایی 35 عنوان برنامه جزو برنامه های شاخص و ابتکاری دهه فجر است، ضمن اینکه برنامه های دهه فجر همزمان در 3 هزار و 750 پایگاه و کانون مقاومت بسیج نیز به صورت خود جوش اجرا می شود.

وی به برنامه های این ایام اشاره کرد و گفت: در اولین روز از دهه فجر و همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) رهبری کبیر انقلاب اسلامی به میهن اسلامی رژه نمادین یکصد نفر موتور سواران نیروهای مسلح از طریق بزرگراه خاتم الانبیاء به سمت مزار شهدای باغ رضوان ارومیه به منظور تجدید میثاق با شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی برگزار می شود.

وی برگزاری صبحگاه مشترک دانش آموزی در مدارس، نواخته شدن زنگ انقلاب و همچنین برگزاری مراسم یادواره شهدای اقشار مختلف را از دیگر برنامه ها اعلام کرد که در روز 17 بهمن که به نام روز انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت نامگذاری شده است، اجرا می شود.

سرهنگ وحیدی، گفت: مراسم شب شعر و خاطره گویی با حضور روایان و پیشکسوتان دفاع مقدس، با محوریت کانون ها و حوزه های مقاومت بسیج نیز همزمان با دهه فجر برگزار می شود.

برگزاری مسابقه مقاله نویسی «واجب فراموش شده»در دهه فجر

وی در ادامه با اشاره به احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر، از برگزاری مسابقه مقاله نویسی «واجب فراموش شده» خبر داد که توسط سرگروه های حلقه های صالحین در پایگاه های مقاومت اجرا و برترین آثار در مراسمی تجلیل می شوند.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب، مراسم جشن های انقلاب در شهرهای استان و برگزاری میزگردهای تحلیلی و علمی با موضوع استکبار ستیزی با توجه به شرایط موجود و نیاز این حوزه را از دیگر برنامه های دهه فجر عنوان کرد و گفت: در همین راستا اخیرا 400 نفر از روایان دفاع مقدس در کارگاه های آموزشی با موضوع استکبار ستیزی شرکت کردند.

وی بیان کرد: 33 پروژه عمرانی محرومیت زدایی از جمله خانه ایتام، خانه عالم، غسالخانه، مسجد و … با اعتبار 400 میلیون تومان در تمام شهرستان های آذربلایجان غربی به جز ارومیه و میاندوآب در دهه فجر افتتاح می شود.

سرهنگ وحیدی با اشاره به اینکه اعزام 25 تیم تخصصی و عمومی درمانی به مناطق محروم از دیگر برنامه های این دهه است، افزود: 7 پروژه اقتصاد مقاومتی از جمله پرورش قارچ، کود شیمیایی ورنی کمپوست و مرغ نیز در این دهه افتتاح می شود.

وی افزود: برای اجرای طرح های عمرانی از جمله کمک به ساخت مسجد که در مناطق مختلف استان احداث و تکمیل شده اند تا کنون افزون بر 400 میلیون تومان هزینه شده است.

بهره برداری از 7 پروژه اقتصاد مقاومتی در دهه فجر

وی افزود: همزمان با دهه فجر 7 پروژه اقتصاد مقاومتی که شامل پرورش قارچ، ورنی کمپوست و شیلات است با هزینه ای بالغ بر 4میلیارد ریال اعتبار در استان به بهره برداری می رسد.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: افتتاح 46 پایگاه اصناف در شهرستان های خوی، سلماس، چالدران، نقده و اشنویه از برنامه های شاخص در این دهه است.

برگزاری همایش نقش اصناف در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی در دهه فجر

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های شاخص در ایام الله دهه فجر گفت: همایش بزرگ نقش اصناف در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی با حضور بیش از 500 نفر ا این قشر در شهرستان خوی برگزار می شود.

برگزاری مسابقه «آدمک های شیطانی» در دهه فجر امسال

وی تاکید کرد: دیدار با خانواده های شهدای انقلاب اسلامی، اجرای سرودهای انقلابی در میادین شهرها توسط رزم نوازان، برگزاری مسابقه «آدمک های شیطانی»، نورافشانی در ارتفاعات و میادین شهرها، برگزاری نشست های بصیرتی با موضوع استکبارستیزی، اجرای مشاوره های حقوقی رایگان از دیگر برنامه های متنوع در دهه فجر است.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش «سران عشایر و نخبگان»، تجلیل از خادمان و نفرات برتر مسابقات قرآنی نیروهای مسلح از جمله عناوین ویژه برنامه های ستاد گرامیداشت دهه فجر در آذربایجان غربی است.