بايد اعتراف نماييم در جامعيت بين ابعاد عظيم شخصيتي در زمان غيبت کسي را مانند امام امت نديده ايم. حضرت آیة الله اشرفي اصفهاني(ره)

– در ميان پيروان پيامبر اکرم(ص) طي چهارده قرن که از تاريخ اسلام گذشته است کمتر کسي را مي توان پيدا کرد که تأثير جامعي چون امام خميني(ره) از خود برجاي گذاشته باشد. حضرت آیة الله مصباح يزدي
-ايمان و علم و اخلاص و صداقت و مجاهدت و شجاعت غيرت و عظمت و نورانيت منحصر به فرد امام راحل، همگان را براين باور استوار ساخته است که ديگران را نمي شود با ايشان مقايسه کرد. حضرت آیة الله جوادي آملي
-بايد اعتراف نماييم در جامعيت بين ابعاد عظيم شخصيتي در زمان غيبت کسي را مانند امام امت نديده ايم. حضرت آیة الله اشرفي اصفهاني(ره)
-سلام خدا بر روح خدا که با ستيز و پيکار بي امان با دشمنان اسلام تمامي معادلات سياسي آنان را در هم شکست و بر بزرگترين قدرتهاي استعماري جهان پيروز گرديد. حضرت آیة الله العظمي گلپايگاني(ره)
-خميني کبير در نگاه مؤمنان با بصيرت و عالمان رباني، تجلي گر تداوم دعوت انبيا و استمرار حضور محمد(ص) و برپايي حکومت الهي در زمين بوده است. حضرت آیة الله العظمي بهاءالديني (ره)
-امام بزرگوار مردي هوشيار و با شهامت و با تدبير و با ابتکار و دريا دل بود امواج سهمگين در مقابل او چيز کم اهميتي محسوب مي شدند و هيچ حادثه سنگيني نبود که بتواند او را شکست دهد و او از همه اين حوادث قوي تر و بزرگ تر بود. علامه محمد تقي جعفري (ره)
-سلام و صلوات خدا بر روح بزرگ امام خميني، مردي که با مجاهدات بزرگ و فداکاري ها و رهبري هاي قاطع خود اسلام را در عالم اسلام زنده کرد و نداي تکبير و توحيد را به گوش جهانيان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را به آنها باز گردانيدو فريادکوبنده اش دل هاي مستکبران ابرقدرت را به لرزه درآورد. حضرت آیة الله العظمي اراکي(ره)
-در حقيقت، امام خميني يکي از بزرگترين نايبان امام معصوم(ع) بود. آیة الله شهيد سيد محمد باقر صدر
-امام خميني، جداً مصداق انسان کامل بودند شايد در طول تاريخ روحانيت تشيع و جهان اسلام نتوانيم نظير و بديلي براي ايشان پيدا کنيم. حضرت آیة الله اشرفي اصفهاني(ره)
-چهره نوراني و طمأنينه دائمي امام راحل همواره نگاه عميق هر بيننده اي را به خود فرا مي خواند قيافه آرام و آراسته و حرکات و سکنات موزون و حساب شده و متناسب نگاه هاي نافذ و منظم و به موقع، حرکات وزين دست ها و سر و گردن در موقع نشست و برخاست، سخن گفتن آرام و شمرده و وقار زايد الوصف در وقت راه رفتن که حاکي از روح بلند ايشان بود بر جذابيت بي بديل ايشان افزوده بود. حضرت آیة الله فاضل لنکراني(ره)
-صلوات و سلام بر امام مسلمين که مقاومت ايشان در راه هدف و در مقابل ظلم و ستم و فراخواني امت اسلامي به خدا و رسول اكرم(ص) جبهه کفر و شرک را به واکنش  واداشت و بدين سان استکبار با تمام قدرت و توان عليه آن بزرگوار به توطئه برخاست. حضرت آیة الله العظمي مرعشي نجفي (ره)
-دست‌کم دو قرن لازم است تا امام خميني(ره) و تأثيري که ايشان در جامعه بشريت گذاشته اند، دقيقا ارزش‌يابي شود. (آيت الله مصباح يزدي)