من صريحا اعلام مي‏کنم هر جوان فلسطيني که به خ

حضرت آيت ‏الله العظمي خامنه‏اي (مدظله العالی) می فرمایند:
«من صريحا اعلام مي‏کنم هر جوان فلسطيني که به خاک و خون‏کشيده مي‏شود و هر خانواده فلسطيني که بي‏سرپرست و متلاشي مي‏شود،رئيس جمهور و دولت امريکا به طور مستقيم در اين جرم شريک وسهيم هستند.»
حضرت آيه الله العظمي خامنه‏اي (مدظله العالی) طي نطقي درتاريخ دهم خرداد ماه سال‏1369 ه.ش خاطر نشان فرموده‏اند:
«.. سکوت و سازش خيانت آلود بسياري از دولت‏هاي عربي و حتي‏تظاهر بعضي از آنان به بي‏تفاوتي و عدم حساسيت‏به سرنوشت فلسطين‏کار را به جايي رسانده است که دولت غاصب صهيونيست پس از سال‏هاکتمان و حتي انکار، اکنون دوباره داعيه اسرائيل بزرگ را علنابر زبان مي‏آورد و با بي‏شرمي و وقاجت نيت پليد غصب سرزمين‏هاي‏جديدي از ميهن راتکرار مي‏کند…»
جانشين برحق امام خميني و تداوم بخش راه آن روح قدسي، يعني‏حضرت آيت ‏الله العظمي سيدعلي خامنه‏اي (مدظله العالی) نيز مهمترين مسأله جهان‏اسلام را ضايعه اشغال فلسطين به دست صهيونيست‏ها مطرح نمودند وفرمودند:
«مسأله فلسطين يک راه حل بيشتر ندارد و آن تشکيل دولت‏فلسطيني در تمام سرزمين فلسطين است‏» .
مقام معظم رهبری در بخشي از پيامي که در آستانه فرارسيدن‏امام حج‏سال 1411ه. ق خطاب به حجاچ بيت الله الحرام ارسال‏نمودند، فرمودند:
«مهمترين مسأله امروز مساله فلسطين است که در نيم قرن اخيرهمواره مهمترين مساله جهان اسلام و شايد مهمترين مساله بشريت‏بوده است، اينجا سخن از محنت و آوارگي و مظلوميت‏يک ملت است،سخن از غصب يک کشور است، سخن از ايجاد غده‏اي سرطاني در قلب‏کشورهاي اسلامي… است، سخن از ظلم مستمري است که اکنون دو نسل‏پي درپي از ملت فلسطين را فراگرفته است‏» .
علامه محمد حسين فضل الله، روحاني برجسته لبناني در کنگره بين‏المللي فلسطين که در تهران برپاشد اين واقعيت انکارناپذير رامطرح کرد که:
«جمهوري اسلامي ايران تنها دولت جهان اسلام است که بطور رسمي‏مخالف وجود اسرائيل در هر شکل و هر صورت است زيرا بر مبناي‏رهنمودهاي امام خميني اسرائيل را غده سرطاني مي‏داند که بايد ازجسم امت اسلامي زدوده شود و لذا استراتژي اسلامي جمهوري اسلامي‏مبتني بر تلاش همه جانبه براي حمايت از فلسطين در زمينه‏هاي‏سياسي، نظامي، امنيتي و اقتصادي است و اين موضعي است که بايدتمام نيروهاي آزادي بخش مسلمان و عرب، جنبشي‏ها، احزاب وشخصيت‏هاي سياسي تحت لواي رهبري، رهبر بزرگ دنياي اسلام، حضرت‏آيه‏الله خامنه‏اي که در خط امام خميني حرکت مي‏کند با آن همراه‏شوند» .
حضرت‏آيت ‏الله العظمی خامنه‏اي(حفظه الله) مي‏فرمايند:
«امروز بحمدالله عنصر ايمان و جهاد اسلامي در مبارزات ملت‏فلسطين در داخل وطن مغصوب زنده شده و به همين جهت معادله قدرت‏در فلسطين به سود فلسطينيان نسبت‏به گذشته تغيير کرده است.
محافل سياسي اعتراف دارند که اين جوشش از مسجد شروع شده و هرخانه را به يک مسجد تبديل کرده است. يکي از نشريات صهيونيستي‏در نوزدهم بهمن سال‏1369 اين قيام را الهامي از انقلاب اسلامي‏ايران ذکر کرده است‏» .
مقام معظم رهبری در تاريخ‏27شهريور 1372 طي‏بياناتي امضاي سند ننگين سازش با رژيم غاصب صهيونيستي را شديدامحکوم کرده و در فرازي از سخنان گهربار خويش فرمودند:
«در قضيه فلسطين نماينده فلسطين آن امضاء کننده حقير، بدنام‏روسياه و علي الظاهر فلسطيني(علي الباطنش را خدا مي‏داند)نبوده‏که برود و يک چيزي را بفروشد، مگر فلسطين عرفات است، عرفات‏چکاره است که برود فلسطين را با غاصبين آن معامله کند» .

آمريكا و حذف فلسطين

رهبر معظم انقلاب اسلامى، حضرت آيت‏اللّه‏ خامنه‏اى، با بينش عميق خود در مورد مسأله فلسطين، درباره تلاش‏هاى مقامات آمريكايى و غاصبان و مزدوران آنها براى پاك‏كردن صورت مسأله فلسطين، چنين فرمودند: «دستگاه‏هاى آمريكا و رئيس‏جمهور آمريكا، تلاش خودشان را گذاشته‏اند كه مسأله فلسطين را از صورت مسايل دنياى اسلام و خاورميانه به كلى حذف كنند و اصلاً مسأله‏اى به نام فلسطين و آرمان فلسطين و نهضت فلسطين ديگر باقى نماند. اين يكى از اهداف بسيار مهم آنهاست. هرجا كه مبارزه‏اى با صهيونيست‏ها و اشغالگران و آدم‏كشان هست، مى‏خواهند آن را حذف كنند. حالا چنانچه آن را از روى كاغذ حذف كنند، مگر ممكن است انگيزه دفاع از كشور فلسطين و هويت فلسطينى از دل فلسطينى‏ها برود؟… مگر تا حالا كه جوانان مسلمان در انتفاضه فلسطين يا در كشور لبنان به خاطر خدا، به خاطر مسئوليت الهى دفاع از سرزمين اسلامى، جان خودشان را به خطر مى‏انداختند، به خاطر منشور فلسطين اين كارها را مى‏كرده‏اند كه حالا اگر شما منشور به اصطلاح ملى فلسطين را دستكارى كرديد، آنها دست بردارند؟»

پيام روز قدس

روز قدس، روز فرياد جوانان غيور امت اسلام بر ضد استكبار و غاصبان سرزمين اسلامى است. پيام روز قدس، محو اسرائيل از منطقه است. پيام روز قدس اين است كه مسلمانان تا نابودى اسرائيل دست از مبارزه و جهاد بر نمى‏دارند و آماده هر نوع قربانى هستند. بر همين اساس است كه مقام معظم رهبرى، بر ضرورت مبارزه با رژيم اشغالگر قدس تأكيد كرده، چنين فرمودند: «هريك وجب از خاك فلسطين ،يك وجب از خانه مسلمين است. هر حاكميتى غير از حاكميت فلسطين و حاكميت مسلمين بر كشور فلسطين، حاكميت غاصب است. حرف، همانى است كه امام راحل عظيم الشأن فرمود: اسرائيل بايستى محو بشود. … بحث، بحث يهودى ستيزى نيست ؛ مسأله، مسأله غصب خانه مسلمين است».
حضرت آيت‏الله خامنه‏اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي، مي‏فرمايند:
«هر يک وجب از خاک فلسطين، يک وجب از خانه مسلمين است . هر حاکميتي غير از حاکميت فلسطين و حاکميت مسلمين بر کشور فلسطين، حاکميت غاصب است . حرف، هماني است که امام راحل عظيم الشان فرمود: اسرائيل بايستي محو بشود … . بحث، بحث‏يهودي ستيزي نيست . مساله، مساله غصب خانه مسلمين است .»
منابع:
1 . ماه نامه پاسدار اسلام شماره 223، سیری درتاریخ سیاسی فلسطین و چگونگی غصب آن.
2. ماه نامه گلبرگ شماره 56، جمعه آخر(روز جهانی قدس).