سردار نقدي: كشورهاي عربي با خطاي محاسباتي، شكست اسرائيل كودك كش در غزه را نمي بينند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج؛ سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در نشست مسئولان راهيان نور دانش آموزي كشور كه در سالن پنج آذر برگزار گرديد گفت: خون پاك كودكان و شهداي غزه دنيا را بيدار كرده و سند محو نشدني براي رسوايي استكبار است كه چهره واقعي حقوق بشر آمريكايي و اروپايي را نشان مي دهد.

سردار نقدي با بيان اينكه مردم پس از دو قرن بردگي غرب از غفلت بيدار شده و بايد براي آزادي خود فكري كنند، اظهار داشت: بايد با بهره گيري از خون پاك شهداي مظلوم غزه زمينه را براي نابودي استكبار از روي زمين هموار كرد. ان شاء الله به زودي كاروان هاي راهيان نور دانش آموزي براي بازديد از جبهه ها و شهادتگاه هاي شهداي مظلوم غزه و بيت المقدس اعزام مي شوند.

وي بر ارتباط موضوع راهيان نور و اوضاع امروز غزه تاكيد و تصريح كرد: امروز دشمن حقير تلاش مي كند تا جامعه انساني را تربيت حيواني كند؛ كرامت را از او گرفته و حقارت بدهد، عزت و علم را گرفته و به جاي آن ذلت و جهل بدهد، سلامت نفس و پاكي و تزكيه را از انسان ها گرفته و آنها را در فحشا و فساد غرق كند، اين رسالت نظام ليبرال صهيونيستي حاكم بر دنياست، كه تمام ابزارها را براي آن بكار گرفته است.

رييس سازمان بسيج مستضعفين، راهيان نور دانش آموزي را نقطه مقابل حركت نظام ليبرال صهيونيستي دانسته و ادامه داد: استكبار از انسان هاي شجاع، حق جو و عدالت خواه مي ترسد چرا كه توان و قدرت مديريت و تسلط بر آنها را ندارد و از آنجايي كه خودش حقير و پست است پس سعي مي كند تا جوامع را حقير و پست بارآورد.

وي با بيان اينكه رژيم صهيونيستي با وجود تمام امكانات جاسوسي، همچنان غزه را بي هدف بمباران مي كند افزود: ارتش ترسوي اسرائيل پس از حدود يك ماه درگيري نتوانسته در زمين غزه حتي صد متر پيشروي كند، با وجود اين همه ترس وزير دفاع اسرائيل بايد در جيره شخصي سربازان اسرائيلي تجديد نظر كند.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج نيروي خروجي دستگاه آموزش و پرورش را جواني آگاه، با كرامت و فضيلت و شهادت طلب عنوان نموده و خاطرنشان كرد: براي رسيدن به اين هدف، مسائل نظري بسياري وجود دارد كه بايد در جاي ديگري به صورت مفصل بيان شود، ولي همه كارشناسان بر معرفي الگوي عملي تاكيد دارند، چرا كه اين روش تاثير بيشتري بر نوجوان و جوان دارد؛ بناي تربيتي قرآن نيز در روايت داستان هاي انبيا و اوليا، معرفي الگو صالح است.

وي راهيان نور دانش آموزي را از موثرترين اقدامات تربيتي خوانده و افزود: در راهيان نور دانش آموزي شهداي گرانقدر به عنوان قله هاي كرامت و فضيلت و الگوهاي كامل معنويت و انسانيت معرفي مي شوند و با آنكه دوره اين اردوها كوتاه است، اما طبق تجربه و مصاديق موجود، جوانان و نوجوانان را بسيار متحول كرده است؛ پس بايد براي اجراي هرچه بهتر آن سنگ تمام گذاشت.

سردار نقدي كارشكني و لشكركشي استكبار را براي مقابله با اين روش تربيتي يادآور شده و بيان كرد: هزاران شبكه ماهواره اي و اينترنتي در حال فساد پراكني در دنيا هستند؛ اين مفاسد در سراسر جامعه غرب مشاهده مي شود، حال آنكه اگر جامعه غربي به درستي تربيت شود، اجازه نمي دهد تا قدرت هاي جاكم بر آنها اينگونه رفتار ظالمانه داشته باشند، از اين رو حاكمان غربي جوامع خود را غرق در فساد نگه مي دارند.

وي به فعاليت 162 شبكه فارسي زبان ماهواره اي براي به فساد كشيدن ملت ايران اشاره نموده و تاكيد كرد: جبهه جنگ فرهنگي امروز گسترده از جبهه هاي دفاع مقدس است و هجوم دشمن تا عمق خانه ها نفوذ كرده و حركت مقدس راهيان نور دانش آموزي در تقابل با جنگ فرهنگي دشمن عليه خانواده¬ هاي ماست.

رييس سازمان بسيج مستضعفين در ادامه خاطرنشان كرد: به يك تعبير مي توان گفت خوشا به حال مردم غزه كه صداي بمب ها را مي شنوند و امكان پناه گرفتن دارند، ولي بمباران فرهنگي عليه خانواده ها و به ويژه جوان هاي ايراني خاموش و بي صداست؛ خوشا به حال مردم غزه، كه در زير بمباران سرافرازانه و افتخار آميز شهيد و با احترام تشييع مي شوند و قطره قطره خونشان سبب بيداري ملت ها مي شود، ولي شخصيت و حيثيت جوانان ما در جنگ فرهنگي بي صدا نابود مي شود و از آنها يادي نمي شود.

وي به فعاليت هاي فرهنگي و تبليغاتي در طول سفرهاي راهيان نور دانش آموزي اشاره نموده و افزود: مهمترين عنصر نقش آفرين در اين سفرها عوامل انساني هستند كه با اين دانش آموزان همراه مي شوند و با گفتار، رفتار و اعمال خود تاثير زيادي بر دانش آموزان مي گذارند؛ پس بايد در انتخاب و آموزش افرادي كه همراه كاروان هاي دانش آمنوزي در راهيان نور هستند اهتمام كرد.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج بر نشان دادن الگوهاي انساني جهاد و شهادت در اين اردوها تاكيد نموده و گفت: نبايد دستاوردها و محور اين سفر در بيان و تشريح رشادت هاي جنگي و ذكر پيروزي هاي رزمي محدود شود، بلكه بايد از اين نقطه شروع شده و به جنگ امروز در عرصه هاي عقيدتي و فرهنگي برسد. بايد تلاش كرد تا نوجواني كه در اين سفر نوراني همراه مي شود، با الهام از رشادت هاي اسلاف گذشته خود بتواند مسير و جايگاه خود را در جنگ امروز پيدا كند و ضمن حفظ خود در اين جنگ بتواند جامعه خود را نيز آگاه كند.

وي شهادت طلبي دانش آموزان پس از اين اردو و دفاع از كرامت انساني را قدمي بلند خوانده و تصريح كرد: اين بيداري براي كرامت و عزت انساني كافي نيست و اگر ندانند كه در چه شرايطي هستند، به گفته امام خامنه اي دچار خطاي محاسباتي مي شوند مانند كشورهاي عربي كه با خطاي محاسباتي شكست ارتش اسرائيل را در غزه نديده مي گيرند و باز هم از اين ارتش ترسو و هيبت پوشالي آن مي ترسند.

سردار نقدي در همين زمينه خاطرنشان كرد: نيرويي كه در مقابل چند تك تيرانداز فلسطيني زمين گير شده است، بي شك در مقابل ارتش مصر در كمترين زمان از بين خواهد رفت، ولي كشورهاي عربي به دليل خطاي محاسباتي كه بر اثر فعاليت هاي گسترده جنگ رواني و جاسوسي دشمن برايشان ايجاد شده از ارتش ترسوي اسرائيل مي ترسند.

وي ضمن تاكيد بر امنيت راهيان نور دانش آموزي اظهار داشت: با وجود همه تمهيدات لازم، اين موضوع مورد سوء استفاده رسانه هاي دشمن قرار مي گيرد و با آنكه سالانه چندين هزار نفر از مردم در طول سفرهاي مختلف گردشگري به دليل سوانح مختلف ازجمله سوانح رانندگي كشته مي شوند، هيچ گاه مردم را از اين سفرها باز نمي دارند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين تعداد كم حوادث و آسيب ديدگان اردوهاي راهيان نور دانش آموزي را يادآور شده و ادامه داد: جوسازي ها و حتي خبرسازي هاي كاذب پيرامون تصادفات راهيان نور توسط رسانه هاي صهيونيستي و همدستانشان در ايران به دليل وحشت از تاثير شگرف تربيتي اين اردوهاست. اين رسانه ها در ساير تصادفات اشاره اي به مقصد نمي كنند و تنها به اعلام محور حادثه بسنده مي كنند؛ ولي در راهيان نور، با قصد و غرض مقصد را رسانه اي مي كنند و مردم را از فيض اين سفر معنوي باز مي دارند.