آیت الله سعیدی در جمع راهپیمایان روز قدس در ارومیه: امام خمینی (ره) پرچم مقابله با توطئه های دشمنان اسلام را برافراشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین به نقل از سپاه شهداء؛
 آیت الله علی سعیدی در جمع راهپیمایان روزه دار روز جهانی قدس در ارومیه که با حضور پرشور مردم در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، افزود: اگر به تاریخچه منحوس رژیم اشغالگر قدس در هفت دهه گذشته توجه کنیم متوجه می شویم که پیش از وقوع انقلاب اسلامی، این رژیم در تمام عملیات ها پیروز بوده ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عملیات های خود با شکست مواجه شده و نتوانسته است به اهداف خود دست یابد.

وی اضافه کرد: این امر نشان می دهد که تاثیر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ایجاد روحیه پیروزی در بین مسلمانان و راه اندازی گروههای مبارز و مدافع اسلام ناب در منطقه برای مقابله با رژیم صهیونیستی بسیار بارز و آشکار است.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) پرچم مقابله با توطئه های دشمنان اسلام را برافراشته کردند و هیچ وجدان آگاهی نمی تواند نقش امام راحل و رهبر معظم انقلاب را در مقابله با توطئه های غرب، آمریکا و اسراییل در منطقه و جهان انکار کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، پیروزی انقلاب اسلامی را نقطه عطفی فراموش نشدنی در مقابله با زیاده خواهی های غرب و شرق عنوان کرد و ادامه داد: روز جهانی قدس و حضور پرشور مردم مسلمان ایران و جهان در راهپیمایی های میلیونی بر علیه رژیم اشغالگر قدس نیز حاصل این پیروزی شکوهمند و درایت امام خمینی (ره) است که امروز ثمره آن را در تمام دنیا مشاهده می کنیم.

 آیت الله  سعیدی با بیان اینکه حضور پرشور مردم روزه دار در راهپیمایی عظیم روز قدس نشان دهنده جهاد مردم ایران و مسلمانان جهان در مقابل کفر، شرک، نفاق و استعمار است گفت: باید قدردان مردم مسلمان، مومن و انقلابی و آزاده ایران و جهان باشیم که در حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و مقابله با غده سرطانی به نام اسراییل، با این شور زیاد حاضر شده اند.

وی در ادامه به توطئه های بی شمار دشمنان برای تسلط بر منطقه خاورمیانه پرداخت و افزود: در اختیار داشتن ذخایر ارزشمند موجود در این منطقه، مقابله با خیزش های اسلامی و همچنین نقش پررنگ انقلاب اسلامی ایران، از اهداف مهم این سلطه جویی استکبار در خاورمیانه به شمار می روند.

وی اضافه کرد: بزرگترین نگرانی نظام سلطه و غرب، خیزش اسلامی و وحدت مسلمانان در این منطقه بود که آنها تمام سرمایه خود را بر این موضوع متمرکز کردند و در جهت تغییر جغرافیای سیاسی جهان اسلام، خاورمیانه و به تعبیری غرب آسیا برآمدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: این توطئه غربی ها مبنی بر تغییر جغرافیای سیاسی جهان اسلام و خاورمیانه پیشینه ای طولانی و 150 ساله دارد که نشانه های آن تلاش مستمر و مداوم برای تجزیه کشورهای این منطقه، چهره سازی و رهبرسازی با استفاده از عناصر بومی نظیر فیصل در عراق، آتاتورک در ترکیه و رضاخان در ایران در سالهای دور است.

 آیت الله سعیدی ادامه داد: هنوز هم این چهره سازی ها از سوی غرب برای رسیدن به اهداف استکباری خود در خاورمیانه وجود دارد که می توان مسائل موجود در مصر را در این حیطه تصور کرد.

وی ایجاد اختلاف بین فرقه های اسلامی را از دیگر حربه های دشمنان و استکبار جهانی برای به دست آوردن خاورمیانه عنوان کرد و گفت: اختلاف افکنی در بین شیعه و سنی با تمام توان از سوی آنان صورت می گیرد و علاوه بر آن، در حال حاضر شاهد مذهب سازی و مسلک سازی از جمله وهابیت در عربستان و بهاییت در ایران از سوی آنان هستیم که بلاهای بسیاری را دامنگیر مسلمانان کرده است.

وی راه اندازی رژیمی غیر عربی، غیردینی، ضد دینی با گرایش ناسیونالیستی با عنوان ˈاسراییلˈ در خاورمیانه را یکی دیگر از حربه های استعمار در این منطقه برشمرد و افزود: علاوه بر این رژیم غاصب، برای جلوگیری از وحدت اسلامی در حال حاضر نیز فرقه آواره داعش تشکیل و راه اندازی شده که این فرقه را نیز می توان از مصادیق صهیونیسم در منطقه دانست.

وی بر ایجاد وحدت بیش از پیش در بین مسلمانان برای مقابله با فتنه ها و توطئه های دشمنان تاکید کرد و گفت: پیروزی با حق است و شکست استکبار جهانی، با وجود تمام توطئه ها حتمی است.

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم ارومیه همزمان با سراسر کشور برگزار شد و مردم این شهر با سردادن شعارهای مختلف از جمله ˈ مرگ بر اسراییلˈ، ˈ مرگ بر آمریکاˈ و ˈ فلسطین پیروز استˈ حمایت خود را از مردم بی دفاع فلسطین و غزه اعلام کرده و بر مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.