سردار خرّم: معنویت، پایه و اساس سپاه و وجه تمایز این نهاد با سایر ارگان ها است

سردار خرّم در آیین اختتامیه کلاس های قرآنی سپاه شهداء ضمن تشکر از دست اندرکاران کلاس های قرآنی در سپاه های نواحی استان گفت: فعالیت ها و برنامه های قرآنی سپاه در ایام ماه مبارک رمضان مناسب بود و تمام دست اندرکاران، علما و مربیان در این زمینه به نحو احسن عمل کردند.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر نهادینه کردن معنویت در سپاه اشاره کرد و افزود: معنویت شاکله ، پایه و اساس سپاه بوده و وجه تمایز این نهاد با سایر سازمان های است.

وی در ادامه به زندگی و نحوه شهادت شهید محمدرضا شفیعی اشاره کرد و افزود: این شهید والامقام پس از 10 روز اسارت بر اثر شدت جراحات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سردار خرّم افزود: پیکر مطهر این شهید پس از نبش قبر توسط بعثی ها سالم بوده و بعثی ها بعد از مشاهده ی پیکر محمدرضا برای از بین بردن این بدن آن را سه ماه زیر آفتاب داغ قرار داده بودند وحتی آهک هم روی آن ریخته بودند. بازهم چهره ی او بهم نریخته بود.

وی به نقل از خاطرات یکی از همرزمان این شهید والامقام گفت: شهید محمدرضا شفیعی غسل جمعه اش، زیارت عاشورایش، نماز شبش ترک نمی شد. همیشه با وضو بود، هر وقت در مجلس روضه شرکت می کرد یا در سنگر مصیبت خوانده می شد، اشکهایش را به بدنش می مالید و گریه می کرد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی هدف از بیان نحوه زندگی این شهید را لزوم پاسدارای از خون شهیدانی دانست که با معنویت خاصی از اسلام و قرآن دفاع می کردند.