همزمان با قرارگرفتن در آستانه هفته مقدس، نشست خبری هفته دفاع مقدس برگزار شد…

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صالحین به نقل از خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، سرهنگ پاسدار یوسف حقدوست در این نشست خبری که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با حضور خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی در سپاه شهدای آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد:  برنامه های هفته دفاع مقدس در سال جاری با شعار «ایستادگی دیروز، عزت امروز و تعالی فردا» از 31 شهریور تا 6 مهر ماه سال جاری برگزار می شود.

سرهنگ «جلیل وحیدی» معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری بیش از 335 برنامه گفت: 34 برنامه شاخص به مناسبت 34 مین سالگرد دفاع مقدس اعلام و به مرحله اجرا در می آید.

وی با اشاره به اهداف برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس افزود: برنامه های این هفته تحت عنوان نهادینه سازی ارزش های دفاع مقدس با هدف تبیین درس ها و عبرت های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس برگرفته از شعار سال اجرا می شود.

سرهنگ وحیدی با بیان اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس از فردا دوشنبه 31 شهریور آغاز می شود، ادامه داد: برنامه های این هفته با اجرای رژه نیروهای مسلح در شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، پیرانشهر، مهاباد و نقده آغاز و در شهرستان های دیگر صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی اجرا می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا اذعان داشت: برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس با هدف ترویج و نشر ارزش های دفاع مقدس در پارک جنگلی ارومیه در ایام هفته دفاع مقدس دایر می شود.

وی تاکید کرد: دیدار با خانواده های شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان انجام می شود چرا که یکی از ارزش های دفاع مقدس موضوع مهم شهادت و شهدا هستند و باید یاد شهدا را گرامی داشته و از خانواده های آنان دلجویی کنیم.

سرهنگ وحیدی اضافه کرد: افتتاح و بهره برداری از 34 پروژه در 14 شهرستان آذربایجان غربی در هفته دفاع مقدس انجام می شود که از جمله آن ها می توان به افتتاح مسجد، نمازخانه، غسالخانه، ستاد سپاه، پایگاه مقاومتريال پایگاه امنیتی، حوزه مقاومت و کانون در مناطق محروم اشاره کرد.

وی با اشاره به دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس عنوان کرد: برگزاری برنامه استقبال از دانش آموزان در تمامی شهرستان های استان، تجلیل از سربازان و نظامیان نمونه و نخبه علمی، ورزشی و فرهنگی، برگزاری همایش با حضور پیشکسوتان جهاد و شهادت، دیدار با ائمه جمعه شهرستان ها، برگزاری همایش میقات حلقه های صالحین در مساجدو  مصلاهای استان، برگزاری پیاده روی خانوادگی و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.