همزمان با هفته بزرگداشت هفته بسیج تجمع 100 هزار نفری گردانهای بسیج در شهرهای سراسر آذربایجان غربی برگزار شد.

به نقل از پایگاه اطلاه رسانی سپاه شهداء در تجمع بزرگ بسیجیان ارومیه که در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد، سردار عابدین خرم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در سخنانی با بیان اینکه بسیج با ارتباط الهی و ذوب شدن در ولایت تشکلی را تشکیل داد که تمام خلاء ها را پرکرد افزود: امروز بسیج، دشمن را در دستیابی به اهداف شوم و پلید خود در بدست ‌آوردن تمامیت ارضی و منابع ایران اسلامی مایوس ساخته است.

وی تصریح کرد: 5 آذر روز بزرگی است چون امام خمینی (ره) بعد از احساس خطر از جانب دشمنان نظام و تنها چند روز پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و اثبات دشمنی آنها، فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد.

سردار خرّم افزود: بسیج با پشتوانه تفکر انقلابی و ولایی و باعشق به مکتب ایثار، دشمن را به عقب نشینی وادار ساخت و اکنون نیز در عرصه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیشرو است و از سه اصل اساسی انقلاب اسلامی دفاع می کند.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی با بیان اینکه بسیج از اصل ولایت به عنوان مبنای حکومت دینی و الهی دفاع می کند اظهار کرد: بسیج در کنار دفاع از ولایت از اصل مردمی و اسلامی بودن نظام جمهوری اسلامی با تکیه بر مبانی انقلاب اسلامی و ارزشهای دینی دفاع می کند.

سردار خرّم تصریح کرد: بسیج با تکیه بر مردم سالاری دینی و نفی سلطه و استکبار جهانی در عرصه های فرهنگی، دینی، علمی و اجتماعی از انقلاب دفاع می کند و امروز وارد عرصه ای شده است که نتیجه آن رشد و عظمت و اقتدار علمی است به ویژه در بحث هسته ای که در این زمینه مقتدرانه عمل می کند.

وی افزود: اگر دشمن امروز اعلام می کند که پیشرفت شما راقبول داریم به برکت مقاومت و ایستادگی ملت ایران اسلامی و خون شهدای گرانقدر انقلاب و اسلام و شهدای هسته ای است.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی اظهار کرد: این اراده بسیجی است که مرزها را می‌شکافد و این تفکر در جنوب لبنان برای اولین بار افسانه شکست‌ناپذیری یک ارتش متکی بر بزرگترین قدرت جهانی را با یک شکست آشکار روبه‌رو می‌کند و برای اولین بار در تاریخ عرب به نام انقلاب اسلامی ارتش رژیم صهیونیستی را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

سردار خرّم با اشاره به سخنان زن محجبه فلسطینی و اینکه تفکر بسیجی می تواند مروج عفت و پاکدامنی در جامعه باشد افزود: امروز شما خواهران بسیجی، پرچم و علم حجاب و عفت را بر دست دارید مطمئن باشید در جهان اسلام و دنیای بشریت تمام زنان عالم شما را الگو قرار خواهند داد و در این راه پیرو خانوم فاطمه زهرا (س) باشید.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی افزود: با تفکر بسیجی می توانیم با دنیا ارتباط برقرار کنیم اما بسیجی اهل سازش با دشمن نیست و نخواهد بود.

سردار خرّم اظهار کرد: امروز بسیج به فضل الهی با تشکیل ارتش ده ها میلیونی می تواند با این تشکل و تفکر در مقابل زیاده خواهی دشمنان اسلام و انقلاب سد محکمی ایجاد کند و تمدن نوین اسلامی را در دنیا بشناساند و پرچم با شکوه انقلاب اسلامی منقش به آرم الله اکبر در تمام دنیا با سپردن به صاحب عصر زمان (عج) و با تبعیت از ولی امر مسلمین، نماز با شکوه وحدت اسلامی را در مسجد بیت المقدس به جا آوریم.

سردار خرّم در زمینه اتحاد مسجد و پایگاه های بسیج نیز گفت: برای عموم مردم پایگاهی بهتر از مساجد و پایگاه های بسیج نیست و این دو با اتحاد می توانند تاثیر بسزایی داشته باشد، و اگر این دو از یکدیگر فاصله بگیرند تاثیرشان در مردم بسیار کم می شود.