هدف از حلقه‌های صالحین تربیت نیروهای جوان انقلابی است

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز در مراسم معارفه استاد شجره طیبه صالحین استان اظهار کرد: هدف از ایجاد شجره طیبه صالحین تربیت نیروهای جوان با ایجاد یک وحدت انقلابی است.

وی افزود: نمایندگان رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان‌ها نقش پدرانه در ایجاد و انگیزه بخشی در فعالیت‌های انقلابی دارند و تلاش‌های دلسوزان فرهنگی در کشور باید براساس رهنمودهای نمایندگان ولی‌فقیه باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیه به اهمیت تعلیم و تعلم پرداخته و اظهار کرد: تعلیم و تربیت انسان یکی از مهمترین و باارزش‌ترین مسوولیت‌هایی است که خداوند در ابتدا به انبیای الهی و سپس به ائمه عنایت فرموده و در زمان فعلی این مسوولیت بر عهده روحانیان و مبلغان دینی است.

وی افزود: پس باید این فرصت را غنیمت دانسته و در هر عرصه‌ای که قرار گرفته‌ایم تلاش کنیم تا وظایف خود را به خوبی ادا کنیم.

امام جمعه ارومیه با قدردانی از حجت الاسلام سلامتی به سبب پذیرش این مسوولیت، وی را عالمی فاضل و بابصیرت عنوان کرد و گفت: استمرار وی در امر تبلیغ و ترویج معارف دینی و برگزاری سلسله جلسات در ایام مختلف سال نشان از همت والای این بزرگوار در انجام مسوولیت خویش دارد و امید است که شاهد توفیقات روزافزون وی در مسیر اعتلای معارف دینی و نظام اسلامی باشیم.

وی در ادامه به ضرورت اهمیت دادن به امر تبلیغ اشاره کرد و افزود: کار تبلیغ و هدایت و بیان احکام و معارف دینی را باید جدی گرفت و کار خود را به عنوان مبلغان دینی مهم شمرد تا بتوان در جامعه اثرگذار بود و لازم است به این مسئله دقت داشت که اثرات اعمال مردم در عمل به توصیه‌های علمای دینی در قیامت پابرجا خواهد بود.

در این مراسم حجت الاسلام کاظم سلامتی به عنوان استاد حلقه‌های صالحین استان معرفی شد.

azg

صالحین , بسیج , اخبار جهان, اخبار, اسلام, امام, اخبار ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *